Hizmete Genel Bakış

Yüksekte çalışma, düşme riskinin yüksek olduğu bir ortamda yapılan herhangi bir iştir. Bu, inşaat, bakım, temizlik, mühendislik ve tarım gibi birçok farklı endüstride yaygın olarak görülebilir. Yüksekte çalışma, aşağıdakiler de dahil olmak üzere ciddi yaralanmalara veya ölüme neden olabilecek ciddi bir risk oluşturur:

İşyeri ortam ölçüm

  • Düşme
  • Elektrik çarpması
  • Makine yaralanmaları
  • Kimyasal maruziyet
  • Hava koşullarına maruz kalma

Yüksekte çalışma sırasında güvenliği sağlamak için aşağıdaki önlemler alınmalıdır:

 

Yüksekte Çalışma Eğitimi, katılımcının yüksekte yapılacak olan çalışmalarda alınması gereken güvenlik önlemlerinin ne olduğunu belirlemesine yardımcı olmayı ve bu önlemlerin nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmasını sağlar.

Yüksekte Güvenli Çalışma Eğitimi

Yüksekte Çalışma Eğitimi; alanı sınırlı olan yerlerde, yüksekte çalışma işi yapacak kişilere genel bilgi sağlamak amacı ile düzenlenen temel eğitimlerdir. Çalışma ortamındaki yüksekte çalışma riskleri, alınacak önlemler ve kullanılacak ekipmanlar hakkında bilgi verilmektedir.

Yüksekte Güvenli Çalışma İleri Seviye Eğitimi

SareOsgb Yüksekte Çalışma Eğitim Merkezi olarak; Yüksekte Güvenli Çalışma İleri Seviye Eğitimleri ile yüksek riskli çalışma ortamlarında görev yapan kişilere; yüksekte çalışma risklerinin nasıl algılanacağı, çalışma alanına özel çözümlerin nasıl üretileceği ve yüksekte çalışma faaliyetlerinin doğru şekilde nasıl uygulanabileceği konusunda bilgi verilmektedir.